Prestaňte sa hnevať, zoberte si život z tej krajšej stránky

Autor: Lucia Zoborová | 10.8.2014 o 13:59 | Karma článku: 3,97 | Prečítané:  641x

Mnoho našich rozhodnutí pramení z toho, že sa na druhého človeka hneváme za niečo, čo bolo kedysi, čo sa kedysi stalo, ako nám niekto ublížil a potom sa stáva, že za tieto dávne krivdy reagujeme podráždene, horšie vnímame, čo človek urobí, a haníme rozhodnutia daného človeka už len preto, lebo máme v sebe nedoriešené krivdy, príkoria. 

Stretli ste sa už s tým, že pri odpovediach, alebo komunikácii s istými ľuďmi - napr. Vašimi blízkymi (s mamou, s otcom, s bratom, s manželom, s expartnerom, s expartnerkou) ste podráždení viac ako obyčajne a už len daný rozhovor, komunikácia prináša väčšie utrpenie, než by mala? Danému človeku odpovedáte s väčšou mierou nervozity, podráždene a ste na neho viac hrubý, hrubá, než ste štandardne.

   Môže to byť aj z toho dôvôdu, že vnútri v sebe máte ešte nedoriešené krivdy, bolesti, situácie, ktoré sa v minulosti (alebo aj pred pár dňami) s danou osobou stali. O čo krajšie a jednoduchšie je s týmito osobami jednať normálne, s radosťou, neovplyvnení negatívnymi emóciami. Rozhovor plynie normálne, nie ste nahnevaní, ani nereagujete uštipačne - ľahšie sa dostanete s rozhovorom kam je potreba. 

   Preto by ste sa mohli snažiť čo najskôr vyriešiť to, čo Vás trápi, buď sami so sebou, alebo rozhovorom s danou osobou - najmä je dôležité pristupovať k svojim emóciám pravdivo a nezakrývať ich. Lebo tým, že ich nebudeme riešiť sa tie emócie nevyriešia - treba s nimi pracovať a tých negatívnych sa zbaviť. 

   Nehnevajte sa večne dookola na svojich blízkych, na partnera, na mamu, na otca, na bývalých partnerov. Keď budete do komunikácie pridávať uštipačnosť, výsmech, hnev - iná odpoveď sa Vám ani nedostane. Skúste zvládnuť spomienky na dávne situácie, aj tie nedávne - úprimne sa snažte vyriešiť krivdu, ktorú cítite, sklamanie, hnev - a uvidíte, ako sa dá ľahšie komunikovať. Akonáhle odťažíme komunikáciu a tým ju zľahčíme - uvidíte, ako častejšie ju bude sprevádzať úsmev, dobrý pocit z nej, hrejivý pocit pri srdci a najmä sa dostanete v rozhovore tam, kde chcete. 

   Najmä pri nevyriešených partnerských veciach trpia najmä Vaše spoločné deti - keď jeden rodič rozpráva hanlivo o druhom rodičovi, trpí tým najmä dieťa, lebo slová od jedného z Vás, ovplyvňujú prirodzenú radosť dieťaťa tešiť sa s očierňovaným rodičom, lebo má pocit, že tým by ublížil Vám (keďže sa na neho hneváte).

   

   

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Málo tu oslavujeme to dobro, čo na Slovensku bolo, je a bude

Možno to zle vidím; možno Slovákom budú tieto slová znieť trochu pateticky alebo prehnane.

KOMENTÁRE

SNS neodíde. Nikto na ňu nečaká

V prípade predčasných volieb by sa SNS nemuselo dostať do vlády.


Už ste čítali?