Prestaňte sa hnevať, zoberte si život z tej krajšej stránky

Autor: Lucia Zoborová | 10.8.2014 o 13:59 | Karma článku: 3,97 | Prečítané:  609x

Mnoho našich rozhodnutí pramení z toho, že sa na druhého človeka hneváme za niečo, čo bolo kedysi, čo sa kedysi stalo, ako nám niekto ublížil a potom sa stáva, že za tieto dávne krivdy reagujeme podráždene, horšie vnímame, čo človek urobí, a haníme rozhodnutia daného človeka už len preto, lebo máme v sebe nedoriešené krivdy, príkoria. 

Stretli ste sa už s tým, že pri odpovediach, alebo komunikácii s istými ľuďmi - napr. Vašimi blízkymi (s mamou, s otcom, s bratom, s manželom, s expartnerom, s expartnerkou) ste podráždení viac ako obyčajne a už len daný rozhovor, komunikácia prináša väčšie utrpenie, než by mala? Danému človeku odpovedáte s väčšou mierou nervozity, podráždene a ste na neho viac hrubý, hrubá, než ste štandardne.

   Môže to byť aj z toho dôvôdu, že vnútri v sebe máte ešte nedoriešené krivdy, bolesti, situácie, ktoré sa v minulosti (alebo aj pred pár dňami) s danou osobou stali. O čo krajšie a jednoduchšie je s týmito osobami jednať normálne, s radosťou, neovplyvnení negatívnymi emóciami. Rozhovor plynie normálne, nie ste nahnevaní, ani nereagujete uštipačne - ľahšie sa dostanete s rozhovorom kam je potreba. 

   Preto by ste sa mohli snažiť čo najskôr vyriešiť to, čo Vás trápi, buď sami so sebou, alebo rozhovorom s danou osobou - najmä je dôležité pristupovať k svojim emóciám pravdivo a nezakrývať ich. Lebo tým, že ich nebudeme riešiť sa tie emócie nevyriešia - treba s nimi pracovať a tých negatívnych sa zbaviť. 

   Nehnevajte sa večne dookola na svojich blízkych, na partnera, na mamu, na otca, na bývalých partnerov. Keď budete do komunikácie pridávať uštipačnosť, výsmech, hnev - iná odpoveď sa Vám ani nedostane. Skúste zvládnuť spomienky na dávne situácie, aj tie nedávne - úprimne sa snažte vyriešiť krivdu, ktorú cítite, sklamanie, hnev - a uvidíte, ako sa dá ľahšie komunikovať. Akonáhle odťažíme komunikáciu a tým ju zľahčíme - uvidíte, ako častejšie ju bude sprevádzať úsmev, dobrý pocit z nej, hrejivý pocit pri srdci a najmä sa dostanete v rozhovore tam, kde chcete. 

   Najmä pri nevyriešených partnerských veciach trpia najmä Vaše spoločné deti - keď jeden rodič rozpráva hanlivo o druhom rodičovi, trpí tým najmä dieťa, lebo slová od jedného z Vás, ovplyvňujú prirodzenú radosť dieťaťa tešiť sa s očierňovaným rodičom, lebo má pocit, že tým by ublížil Vám (keďže sa na neho hneváte).

   

   

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Minúta po minúte: Fico bude opäť kandidovať na šéfa Smeru, s Kaliňákom útočili na médiá

Vo funkcii podpredsedov skončia Čaplovič a Paška. Kandiduje aj Kaliňák.

DOMOV

Odhalila kauzu predsedníctva. Odkiaľ prišla Zuzana Hlávková?

Gymnázium, ktoré navštevovala, jej plánuje vyjadriť verejnú podporu.

EKONOMIKA

RegioJet skracuje svoje vlaky do Košíc, na prevádzku má málo vozňov

Jazdiť bude len so siedmimi vozňami.


Už ste čítali?